Навіщо потрібна функція аварійного підйому ролетних систем

Досконалості немає межі і яскраве тому свідчення – попит на опциональную комплектацію типових ролетних систем. Серед можливих опцій – системи і пристрої, що підвищують безпеку або комфорт експлуатації. Оцінивши переваги даної функції, покупці просять встановити систему настільки часто, що з часом вона стає обов’язковим елементом поставки. Так сталося з системою аварійного підйому ролет.

Управління ролетними системами

Фото: Гаражні ролети в місті Запоріжжя білого кольору

Загальновідомо, що управління ролетами може здійснюватися вручну або автоматично. Робочий цикл ручного механізму виконується за рахунок застосування мускульної сили оператора. Більш прогресивні автоматичні підйомні механізми оснащені електродвигунами. По зручності експлуатації автоматика не йде ні в яке порівняння з ручними механізмами – для запуску електродвигуна досить одного легкого дотику кнопки на стіні або на пульті.

Зрозуміло, критеріїв вибору на користь того чи іншого типу управління значно більше. Крім зручності функціоналу враховуються:

  • Ціна;
  • Yадійність;
  • Ремонтопридатність.

Ручні механізми в загальному обходяться дешевше, причому це стосується не тільки до моменту набуття, а й до процесу експлуатації. Вони не витрачають електроенергію. Розглядати енергоспоживання автоматичних воріт як відчутне навантаження на бюджет – звучить досить забавно, але тим не менш, енергозалежність автоматики дійсно буває джерелом серйозних проблем.

Всі переваги автоматики може перекреслити одна – єдина прикра випадковість. Наприклад, плановий ремонт електромереж, перегорів трансформатор на підстанції або підпилий тракторист, звалив стовп на в’їзді в дачне селище. Застрягти на невизначений час у власному гаражі – задоволення більш ніж сумнівне. Ще драматичніше, якщо ворота застигають в будь-якій проміжній точці траєкторії.

Фото: Пінозаповнені ролетні ворота в місті Полтава від виробника Roll-Vorota

Якщо перебої з енергопостачанням об’єкта виникають часто, то доцільність придбання автоматичних ролет виглядає сумнівно.

У таких випадках на допомогу приходить функція аварійного підйому. Її назва звучить досить пафосно, але насправді ця система – не що інше, як воротковий ручний привід з ручкою, що вставляється в передбачений отвір. Маючи альтернативний варіант управління, відкрити або закрити ворота незалежно від поточної стадії робочого циклу при відсутності подачі електроенергії – не проблема. Таку систему все частіше встановлюють на побутові моделі гаражних ролет, і більш, ніж обгрунтовано.

Три причини «за» установку аварійного підйому

Імовірність знеструмлення окремо взятої роллетної системи завжди в рази вище падіння метеорита. Відповідно, придбання конструкції з функцією аварійного підйому – розумна передбачливість. Розглянемо кілька досить поширених ситуацій:

  • Сезонне знеструмлення. Іноді практикується в дачних селищах з міркувань безпеки. Проте, відсутність електрики ніяк не означає відсутності бажання або необхідності приїхати на дачу на кілька годин або навіть діб. Відкрити автоматичні воротні системи без електрики і системи аварійного підйому нереально, лізти через паркан – несерйозно, залишати автомобіль за воротами – необачно.
  • Несправність електродвигуна. Будь-який пристрій має властивість виходити з ладу. Як правило, таке трапляється в самий невідповідний момент і руйнує всі плани. В особливо неприємних варіанти подальшого розвитку подій можливі і труднощі з усуненням поломки. Прожити цей складний період з системою аварійного підйому значно простіше, ніж без неї.
  • Перебої з енергопостачанням. Несправність локальної або загальної системи енергопостачання, відключення електроенергії через незрозуміло звідки заборгованості, що утворилася, планова реконструкція мережі та інші нештатні ситуації – не рідкість. Наскільки це актуально для конкретного домоволодіння або житлового масиву, кожен знає з власного досвіду. І – приймає саме прийнятне для себе рішення.

Фото: Ролети на гараж в місті Херсон сірого кольору

Зрозуміло, список можливих форс-мажорних ситуацій можна розширити, додавши в нього стихійні лиха, специфіку вітрових навантажень, замаху на злом і інші неприємності. Сподіватися на краще набагато простіше і спокійніше, якщо ви вже попередньо підготувалися до гіршого. Іноді від можливості відкрити ворота вручну залежать людські життя.

Система аварійного підйому цілком доступна і не дуже здорожує захисні ролети. В кінцевому підсумку, переваги даної функції значно перевершують витрати на технічне забезпечення можливості її реалізації.

Основні причини використання і установки функції аваріаного підйому для автоматичних ролетних систем. Три основні причин “за” установку.

Posted in Статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *