Що вибрати для догляду за ролетних полотном

Чистота – запорука … Якщо мова йде про ворота, то – довгої безперебійної служби. На практиці ж охайні вироби сприймаються як елемент іміджу – адже їх бачать абсолютно всі. Так чи інакше, неправильно підібрані засоби для догляду за ролетами з часом позначаються і на функціональності, і на естетичності.

Як правильно доглядати за ролетами

Високотехнологічну конструкцію достатньо регулярно мити. Залежно від інтенсивності забруднення для цього знадобляться:

  • Вологі серветки;
  • Губки і дві ганчірочки;
  • М’яка щітка;
  • М’яке неагресивна миючий засіб.

Серветками є сенс користуватися, щоб прибрати з поверхні пил. Шукати заповітну упаковку з написом «Для ролет» – не обов’язково, підійдуть і серветки для миття автомобіля. Все ж набагато економічніше – обійтися губками і м’якими ганчірками. Якщо ролети сильно забруднені – знадобиться щітка. Важливий момент: вона повинна бути м’якою, щоб не пошкодити декоративне покриття. Скребки, металеві мочалки та інші дуже жорсткі пристосування при митті ролет не застосовують.

Тут важливо, з якого металу зроблені ролети. Алюміній не схильний до корозії і разові мікропошкодження в загальному критичного шкоди воротам не завдадуть. Але в них буде набиватися пил а згодом фарба почне слущиваться і поверхня буде виглядати неохайно.

Алюмінієві ролетні системи можна мити теплою водою з господарським милом або засобом для миття посуду. Препарати побутової хімії, що містять сильні кислоти, луги, органічні розчинники і абразивні частки для догляду за ролетами не застосовують.

Як правильно мити ролети – рекомендації фахівців компанії

Стулки миють, починаючи з верхнього краю полотна. При великих сильних забрудненнях фахівці радять наносити миючий склад на поверхню і розмивати його по всій стулці. Через кілька хвилин поїзд змивають і якщо бруд відійшла в повному обсязі, процедура повторюється. Самі забруднені місця краще відтирати щіткою до повного очищення від бруду.

Залишки мильного розчину змивають чистою водою і протирають насухо. Коду поверхню повністю просохне, її можна обробити автомобільним воском для блиску і більш тривалого збереження чистоти поверхні.

В процесі миття є кілька нюансів:

  • Починати мити ролети рекомендується в положенні «закрито» і в міру очищення, злегка міняти положення ламелей, вичищаючи бруд з куточків і з’єднань.
  • Біля блоку управління крапельної вологи бути не повинно. Взагалі. Інакше є ризик пошкодження автоматики.
  • Максимум допустимого – злегка волога ганчірочка або спеціальна серветка.
  • Мити ролети рекомендується зверху вниз і строго по вертикалі. Це не догма, просто під час руху вздовж ламелі є ймовірність деформувати полотно, не розрахувавши сили натискання.
  • До повного висихання полотно повинно залишатися в положенні «закрито».

Не всі графіті однаково значущі

Окремо варто згадати хуліганські графіті. Ефективність боротьби із ними залежить від складу фарби і часу, коли її нанесли. З підручних засобів можуть допомогти уайт-спірит і антіграффіті. Уайт-спірит практично напевно прибере напис або малюнок, проте швидше за все, разом з «рідним» покриттям. Відновити його в початковому стані неможливо і безнадійно зіпсовані ламелі швидше за все доведеться міняти.

Змивки антіграффіті діють значно м’якше, але збереження покриття після їх вживання не гарантується. Змивку розпилюють з пульверизатора на зображення і через 3-5 хвилин перуть. Процедуру повторюють до повного усунення зображення. Втім, замість спроб змити графіті самостійно, більш надійний спосіб – звернутися в клінінгову компанію. В арсеналі фахівців знайдуться не тільки професійні засоби для змивки, але і досвід усунення подібних проблем.

Виходячи з міркувань збереження покриття, часто використовувати змивки не рекомендується. Але як бути, якщо ролети встановлені особливо привабливо для вандалів? Попередити – завжди легше ніж усувати. Відразу після установки ролет є сенс обробити їх зовні протекторним складом, який теж називається «антіграффіті». Такі склади не дають фарбі прилипати до поверхні. Обробка протекторним складом – завершальний, але необов’язковий штрих регулярного миття воріт.

Мабуть, складності можуть виникати тільки з антивандальним побутовою хімією. Всі інші засоби для догляду за ролетами – не що інше, як самі звичайні, повсякденні засоби для догляду за будинком і автомобілем.

Posted in Статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *