Ролетні ворота – замовити під ключ в Україні

Оформити заявку для розрахунку ціни 

Ролетні ворота – сучасне рішення для будь-якого отвору

У міські пейзажі ролетні ворота вписалися досить швидко та органічно. Вони знаходять застосування для перекриття прорізів різного призначення, починаючи від в’їзних і закінчуючи внутрішніми в великих спорудах.

Білі ролетні ворота для гаражу фото

Особливості конструкції

Ролетні або рулонні ворота отримали назву за ключову особливість пристрою – гнучку стулку, здатну згортатися в рулон при відкритті. Стулка складається з рухливо з’єднаних між собою ламелей і пересувається тільки по вертикалі, намотуючи на приймальний вал. Вал розташовується на стіні над притолокой або в отворі, утворюючи додаткову одвірку. У комплектацію включений захисно-декоративний короб, який прикриває вал. Він оберігає механізм від пилу, сміття і вологи та будь-якого фізичного впливу зовні. Бічні краї стулки зафіксовані в напрямних, які забезпечують рівномірний рух без перекосів.

На нижній край монтують профіль спеціального перетину, призначений для фіксації стулки. У порожнині кінцевого профілю встановлюють датчики додаткових систем безпеки, якщо такі передбачені в конструкції моделі. Кінцевий профіль випускається в різних варіаціях, адаптований під установку замків, засувок, гаків та інших пристосувань, а також для корекції можливого нахилу порога.

Ролетні ворота – основні профільні елементи виробу

Основний ролетний профіль виробляється з алюмінію або сталі. Майже неприступні сталеві ролетні ворота на гараж зазвичай не ставлять через їх високу вартість. Це – вибір для тих організацій і установ, де за родом діяльності передбачаються особливі заходи безпеки. Набагато частіше покупці обирають алюмінієві ворота з пінозаповненого або екструдованого профілю. Саме алюміній є стандартом, освновним виробничим матеріалом для профілю в 2020 році.

гаражні ролетні ворота в Україні фото

Перетин роллетного профілю розроблено з розрахунком на майбутнє згортання стулки в рулон. Крім основних вигинів по краях профілю сформовані вигини з меншим радіусом, призначені для з’єднання профільних елементів між собою. Замкові елементи з’єднуються попарно шарніром. Виготовляється профіль двома способами: методом роликового плющення і екструд.

Пінозаповнений профіль роликового плющення – найдоступніший та найлегший. Обробці на прокатному верстаті піддається тонколистовий алюміній, товщиною 0,3-0,5 мм.  У простір між стінками нагнітають пінополіуретан високої або дуже високої щільності. Щільність застиглої піни – один з параметрів, що визначають технічні характеристики профілю, а саме:

  • жорсткість;
  • теплопровідність;
  • звукопроводность;
  • вага.

Технологія екструзії передбачає продавлювання розігрітої заготовки крізь форму з наступним доведенням. Суцільнотягнуті елементи міцніше і майже вдвічі важче рольформінгових, товщина стінок 1 мм – 1,5 мм.  Технологією виробництва не передбачено заповнення простору всередині профілю, зміцнення досягається за рахунок прихованих ребер жорсткості. Ступінь захисту готового виробу відповідає класу ІР3-ІР4, проти ІР1-ІР2 якщо аналогічні ролетні гаражні ворота виконані з пінозаповненого профілю.

Найпоширеніші типорозміри алюмінієвого профілю для виробництва воріт – 55 і 77 мм. Ключові параметри основного профілю внесені в калькулятор розрахунку вартості, щоб потенційний покупець мав змогу швидко оцінити, в яку суму обійдеться захист прорізу.

На поверхню наноситься захисно-декоративне покриття в найпопулярніших кольорах RAL, причому вибір відтінків у різних виробників дещо відрізняється. Серед типових варіантів фарбування є і кілька імітацій натурального дерева. Покупець має можливість вибрати або замовити рулонні ворота, що поєднуються з архітектурою об’єкту.

Управління ролетними воротами

ролети для гаражу з автоматичним управлінням фото

На ринку представлені ролетні вироби з ручним і автоматичним управлінням. Саме бюджетне рішення – придбати ролетну систему з ручним приводом: кордовим, воротковим або пружинно-інерційним. Основне технічне обмеження використання ручних механізмів – їх невелика вантажопідйомність, до того ж. Класична механіка передбачає безпосередній контакт з виконавчим пристроєм для виконання кожного робочого циклу і абсолютно не пристосована для розширення функціоналу воріт.

Більш прогресивні автоматичні ворота набагато зручніше в експлуатації. Електричний привід приводиться в дію вимикачем або з пульта управління. Блок управління можна інтегрувати в загальну систему життєзабезпечення «розумний дім». Автоматика передбачає можливість індивідуального і групового управління ролетами.  На випадок перебоїв з подачею електроенергії передбачаються системи аварійного відкривання – тобто, додатковий ручний привід.

Монтаж ролет на гараж

Встановити ролетні системи не складно, для цього достатньо мінімального набору інструментів і навичок роботи з ними. Найпростіший спосіб монтажу ролет – накладний. Систему направляючих встановлюють на стіні, короб з прихованим в ньому механізмом – над отвором. Стулка пересувається паралельно площині отвору. Похибки розмірів, форми і обробки скосів не мають особливого значення і, якщо вони не псують вигляд об’єкта, ними можна знехтувати.  Монтаж накладним способом можливий на отворах нестандартної форми і розмірів. Це не відображається на загальній кількості корисної площі отвору.

Вбудовані ролети в отвір трохи складніші по технології монтажу і завжди пов’язані з невеликим зменшенням корисної площі отвору. Якість монтажу багато в чому залежить від підготовки отвору. В цілому, вбудований спосіб установки ролет забезпечує більш надійний захист.

гаражні ворота ролетні фото

Послідовність монтажних операцій в загальних рисах однакова:

  1. Встановлюється система напрямних;
  2. Кріпиться короб:
  3. Монтується стулка;
  4. Підключається автоматика;
  5. Проводиться перевірка роботи системи.

У мережі є чимало докладних покрокових інструкцій і навчальних відео, де докладно показаний кожен етап монтажу. Ролетну систему дійсно можна встановити самостійно, але для повної впевненості в якості роботи краще доручити установку воріт професіоналам.

Переваги та недоліки системи

Ідеал – поняття абстрактне та недосяжне. Будь-яка реальна конструкція завжди має сильні і слабкі сторони. Ролетні ворота для гаража – теж не виняток. До переваг цього типу в’їзних систем перш за все відноситься доступна ціна. Виріб поставляється у вигляді готових агрегатів і швидко монтується на об’єкті.

Згортається стулка ролет – це саме компактне рішення для перекриття отвору в Україні. Для спрацьовування воріт не потрібно додаткового простору на в’їзді і виїзді. Більш того, на відміну від інших типів підйомних воріт, ролети взагалі не переміщаються в горизонтальній площині і практично не впливають на розташування комунікацій в приміщенні. Завдяки малій вазі, конструкцію можна з однаковим успіхом використовувати для забору, для гаража або іншого об’єкта.

ролети в гараж коричневого кольору в Украъны фото

Ролети довговічні і невибагливі, їх не потрібно регулярно перефарбовувати. Досить підтримувати поверхню в чистоті і прибирати сміття перед в’їздом.

Щоб зважити всі за і проти, прийняти обдумане аргументоване рішення, варто представляти і недоліки ролетних систем. Особливості конструкції повністю виключають можливість виготовлення воріт з хвірткою, вбудованої в стулку.  Численні з’єднання елементів стулки – місця потенційних витоків тепла.  Домогтися високого рівня герметизації стиків майже неможливо, тому для СТО та інших приміщень, де теплоізоляція має ключове значення краще вибрати ворота іншої конструкції.

Взимку доведеться стежити, щоб ворота не замерзли, кірка льоду ускладнює експлуатацію та прискорює знос системи. Зламостійкість алюмінієвих ролет теж оцінюється як середня: в процесі експлуатації податливість матеріалу здатна зіграти злий жарт.

Ще один нюанс: невелика вага конструкції не завжди перевага. Максимальна ширина отвору обмежена, причому гранично допустимі значення на практиці можуть сильно відрізнятися від середньостатистичних. При розрахунках враховуються тип і типорозмір профілю, розташування отвору, вітрові навантаження.

Виробник ролетних воріт: під ключ або як вибрати краще

гаражні ролети білого кольору з екструдованого профілю фото

На українському ринку найширше представлена ​​продукція брендів Alutech, Aluprof і DoorHan. За сукупністю характеристик виробу компанії Alutech (Алютех) можна віднести до преміального класу. Якість ролет відповідає Міжнародному стандарту ISO 9001.

Польський бренд Aluprof (Алюпроф) виробляє бюджетні ролетні системи з можливістю використання вентиляційних і оглядових елементів. Додатковий аргумент на користь Алюпроф – доступність комплектуючих. У разі непередбачених обставин замінити, що вийшло з ладу частину системи буде нескладно.

Саме бюджетне рішення – ролети Дорхан. Однак асортимент обмежений, а заміна комплектуючих перетворюється в квест – на українському ринку вони зустрічаються рідко.

Проте, основний аргумент за те, щоб придбати ролетні ворота – ціни, найдоступніші в порівнянні з іншими в’їзними системами.  Ролети довговічні і при грамотному оснащенні об’єкту забезпечують достатній рівень безпеки.  Непередбачуваний 2020 рік не особливо розташовує до великих витрат, але інвестиції в захист своєї власності актуальні у всі часи.  У довгостроковій перспективі вони окупаються повністю.