Вибір профілю: піна vs екструдія

Оскільки ідеальне технічне рішення – поняття абстрактне, доводиться шукати компроміс між бажаним і дійсним. Зорієнтувавшись, з якими завданнями краще справляються екструдовані ролети, а де можна спокійно встановити пінонаповнені, вибрати оптимальний варіант буде набагато простіше.

Чого очікувати, вибираючи пінозаповнені ролети

Назва профілю повністю відображає його конструкцію: тонкостінна металева оболонка для зміцнення заповнена пінополіуретаном. З цією метою використовується полімер щільністю не менше 60 кг/м3, максимальна щільність піни досягає 340 кг/м3. Цей показник насамперед впливає на вагу, але вкрай мало позначається на інших значущих характеристиках.

Взломоустойчивость пінозаповнених ролетних систем відповідає класам IP1 – IP2. Це означає, що досвідчений зломщик, озброєний ломиком або іншим інструментом, може впоратися з ними протягом 10-15 хвилин. Це не так вже й мало, більшість замахів на злом не вдаються, якщо бар’єрну конструкцію не вдалося розкрити протягом 7 хвилин.

Чарункова структура піни зменшує витік тепла з приміщення, а також частково поглинає звуки. Пінозаповнені гаражні ролети – відмінний вибір для споруд, де важливо підтримувати стабільний мікроклімат.

Стулка не пропускає світло в приміщення і ускладнює газообмін. Серед можливих способів вирішення проблеми – включення в конструкцію стулки спеціальних модифікацій профілю. Єдина технічно здійсненна модифікація пінозаповненого профілю – нанесення невеликих отворів у верхній замкової частини.

До основних переваг пенозаполненних ролет відносять:

  • Доступну вартість;
  • Ізоляційні властивості;
  • Достатню взломоустойчивость.

Особливості екструдованого профілю

Найочевидніша відмінність екструдованого профілю – відсутність наповнювача всередині. Жорсткість профільних елементів досягається за рахунок більшої товщини стінок і внутрішніх перегородок. За рахунок цього екструдований профіль значно міцніше.

Ламелі масивніші, стійкіші до механічних навантажень. За рахунок підвищення жорсткості розширюються можливості застосування. Зокрема, екструдовані захисні ролети можна встановлювати на отвори більшої ширини або висоти. Показники взломоустойчивости відповідають класам IP3 – IP4, тобто, зловмисникові доведеться витратити на розтин ролети не менше 20 хвилин.

Пустотілий профіль практично не має ізолюючих властивостей і якщо це критично важливо, краще пошукати інші варіанти оснащення отвору. Технологія виробництва дає більше можливостей для виробництва спеціальних модифікацій профілю. На вибір надаються відразу кілька варіантів:

  • Оглядовий, з прозорими віконцями;
  • Вентиляційний;
  • Решітчастий.

Така різноманітність забезпечує гнучкість технічних рішень для об’єктів різного призначення. Варто згадати, що ролетні системи з екструдованого профілю коштують дорожче, порівняно з пенозаполненнимі.

Яким профілем віддати перевагу, якщо …

Основна мета установки ролет – зберегти власну територію від можливого вторгнення. На безпеці не варто економити, але і платити за необов’язкові функції теж не найкраще рішення.

Необхідна ступінь захищеності залежить від цілого ряду чинників. Вибираючи виріб, перш за все варто виходити з умов розташування отвору. Якщо мова йде про першу точку контролю доступу, ворота відкриваються на тротуар або проїжджу частину, знадобиться більш надійний захист. Мова йде не тільки про можливі замахи зловмисників, але і ймовірності ДТП з випадковими ушкодженнями навколишніх споруд. З міркувань безпеки на в’їзд рекомендується встановлювати екструдовані конструкції.

Підвищена міцність цього типу профілю – незамінна при облаштуванні прорізів, що піддаються значним вітровим навантаженням або наближающимось за розмірами до гранично допустимим.

Гаражі та інші споруди, що відкриваються у дворі, не обов’язково оснащувати потужним захистом. Зазвичай достатньо захистити приміщення від негоди і сторонніх спостерігачів. З цими завданнями чудово справляються пінозаповнені ролети. Це оптимальний вибір для невеликих виробів і неопалюваних споруд, де важливо пом’якшити добові перепади температури. Пінозаповнені конструкції підходять і для спорудження внутрішніх перегородок в великих приміщеннях.

Незалежно від того, встановлені на отворі пінозаповнені або екструдовані ролети, не зайвим буде подбати про додаткові заходи обережності.

Профілі екструдованого типу не мають наповнювача всередині: виготовляються за допомогою видавлювання нагрітого злитка алюмінію через спеціалізовану матрицю. Вироби мають ребра жорсткості і товщину стінок – близько двох міліметрів. Стандартна ширина ламелей у ролет з екструдованим профілем від 42 до 77 міліметрів.

Ролети з екструдованим профілем – варіант, який гарантує високий захист. Міцна конструкція ідеально підходить для квартир на першому поверсі, гаражів і будівель, які потребують більш серйозних заходів безпеки.

«Плюси» екструдованого профілю:

  • Висока міцність, стійкість до злому;
  • Стійкість до пошкоджень, деформації;
  • Можливість вибору розміру, кольору.

Єдине, в чому екструдований профіль поступається пінозаповненому – це ізоляційні властивості. Такі ролети не гарантують тепло- і звукоізоляцію високого рівня. Крім того, їх ціна може бути вищою, але це виправдано відмінними показники захисту.

Posted in Статті.

One Comment

  1. Роллеты хорошо справляются с обеспечением дополнительной безопасности помещения. В то же время существует большой разброс вариантов роллет. Они отличаются по материалу изготовления, габаритам, способу управления, весом и типом используемого профиля. Чтобы правильно подобрать рольставни, важно четко обозначить специфику помещения и требования к безопасности.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *