Класифікація профілю ролетних систем за розміром профілю

Види профілів за розмірами

Розмір має значення і часом навіть вирішальне. Інакше не було б необхідності виготовляти цілі лінійки однотипної продукції, що відрізняється лінійними параметрами, як профіль 77 мм, профіль 55 мм і їх аналоги меншої ширини. Порівняно невеликі зовнішні відмінності забезпечують значну різницю в технічних характеристиках і визначають сферу застосування.

Конструкція роллетного профілю

На поперечному перерізі роллетного профілю чітко видно його внутрішню структура. Профільні елементи мають кілька вигинів: основний, для намотування на вал і два замкових, по верхньому і нижньому краю. Залежно від технології виробництва профіль може бути товстостінним порожнистим з внутрішніми перегородками або тонкостінним з полімерним наповнювачем. Внутрішній устрій профілю визначає його міцність, стійкість до злому і інші експлуатаційні характеристики.

Профіль 55 мм – бюджетний, легкий, компактний

Фото – ролетні ворота в місті Харків кольору антрацит

Найбільш характерна риса всіх ролетних конструкцій – гнучка стулка з окремих ламелей з сполуками шарнірного типу. При відкриванні виробу стулка піднімається, намотуючись на приймальний вал. Розмір утворюваного рулону залежить від висоти отвору і ширини профілю ламелі, тим компактніше намотування. Однак, призначення ролетних систем за умовчанням передбачає, що вони повинні надійно перекривати отвір, витримуючи можливі удари, пориви вітру та інші механічні навантаження в процесі експлуатації. Тобто, компактність – не більше, ніж приємний бонус.

Саме з цих міркувань найвужчий профіль, який використовується у виробництві має ширину 55 мм, у деяких виробників – 54 -56 мм. Вага квадратного метра полотна варіює в межах 2,2 – 6 кг, в залежності від конструкції профілю та його товщини. Невелика вага готової стулки забезпечує доступність виробу: на легкі конструкції недоцільно встановлювати механізми великої потужності.

Ідеальних технічних рішень на всі випадки життя просто не існує. Знайти ж оптимальне для конкретного завдання – цілком буденна практика. І при цьому крім явних і прихованих переваг враховуються і недоліки. Кожен метр висоти стулки збирають з 18 профільних елементів. Будь-яке з’єднання з визначення – місце підвищеної уразливості конструкції.

Яким би міцним не був матеріал, підвісні конструкції прогинаються під власною вагою. Невидимий неозброєним оком прогин впливає на надійність фіксації нижнього краю і захисні властивості конструкції в цілому.

Мала вага при великій площі стулки стає небезпечним недоліком: порив вітру або випадковий таранний удар сильно деформують стулку. За сукупністю вразливостей сформульовані рекомендації по розмірам перекриваємого отвору: не більше 3 м шириною і загальною площею не більше 10 кв. м. На практиці можливі помітні зміни гранично допустимих параметрів отвору за рахунок:

  • Відмінностей технічних характеристик конкретної модифікації профілю;
  • Призначення виробу;
  • Умов експлуатації.

Не варто вважати, що захисні ролети ставлять тільки на в’їзний отвір гаража, їх сфери застосування дещо ширше. Профільні елементи 55 мм використовують для виготовлення ролет, призначених для установки на великі вікна нижніх поверхів, в тому числі і вітрини, внутрішні приміщення великих складів, магазинів, виставкових павільйонів і т.д.

77 мм – що дає збільшена ширина профілю

Фото – гаражні ролети в Київській області чорного кольору

Велика ширина профільних елементів свідомо змінює гранично допустимі габарити воріт в бік збільшення. Перш за все, профіль більшої ширини має і велику жорсткість. Критична величина деформації під власною вагою досягається при більшій ширині отвору. Важливо й те, що на метр висоти доводиться менше з’єднань: на нього йде 13 ламелей замість 18. Відповідно, допустима площа перекриття збільшується до 16-20 кв. м. Із застосуванням широкого профілю стає можливим захистити великі отвори, як зовнішні, так і внутрішні. Сфера застосування воріт з широкого профілю частково збігається із застосуванням профілю 55 мм, але додатково включає:

  • Великогабаритні ворота для великих отворів;
  • Ворота для прорізів з високою прохідністю.

Встановити ролети з широкого профілю на невеликий отвір технічно можливо, але при виборі пріоритетного значення набувають міркування економічної доцільності. При однакових розмірах ролетних систем, виконана з профілю більшої ширини буде надійніше, але і при тому – дорожче.

Часто остаточно визначитися з вибором, допомагає фахівець, який знає сильні і слабкі сторони відрізняють профіль 55 мм і профіль 77 мм один від одного. Правильний вибір воріт – запорука безпеки вашого майна без зайвих витрат.

Posted in Статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *