Історія гаражних систем

Ворота – настільки давній винахід, що достеменно встановити епоху, коли вони з’явилися, вже неможливо. Більш того, штучні пристосування, які послужили прототипом і зараз не рідкість в дикій природі. Наші дуже далекі предки захищали житло від холоду і хижаків спорудами з гілок, каменів і інших підручних матеріалів. Розпізнати в них ролетні ворота вкрай складно – адже еволюція даного роду виробів зайняла приблизно стільки ж часу, скільки і еволюція людини розумної. Отже, спробуємо коротко описати довгий шлях пошуку, вінцем якого стали ролети для самих різних споруд.

Доіндустріальна епоха

Фото – ролетні ворота в місті Запоріжжя чорного кольору

Сьогодні покупцям надається безпрецедентно багатий вибір комірних систем:

  • Орні;
  • Відкатні;
  • Підйомно-поворотні;
  • Секційні;
  • Ролетні.

Найдавніша конструкція – орні стулчасті. Необхідність в таких пристроях виникла після того, як людство навчилося споруджувати захисні огородження. Основним матеріалом для виготовлення було дерево. Спочатку для перекриття отвору їх просто приставляли, опускали, використовуючи систему канатів і м’язову силу. Прорив технічної думки трапився після освоєння навичок обробки металу. У побуті з’явилися петлі. Метал, як більш складний в обробці матеріал, використовувався для виготовлення допоміжних елементів. Суцільнометалеві ворота з’явилися значно пізніше, коли металургія стала набувати промислові масштаби.

У Середньовіччі з’явилися відкидні системи, часто поєднують функції власне воріт і моста. У положенні «відкрито» вони лягали на землю, поєднуючи берега оборонного рову. Для управління застосовувалися нескладні механізми, що дали початок всім сучасним підйомним пристосуванням, включаючи автоматику.

У міру підвищення рівня колективної безпеки орні конструкції ставали все легше, витонченіше, захисна функція доповнилася декоративною.

Походження розсувних систем не зовсім ясно. За однією з гіпотез ця конструкція не сильно молодше орної, але винайдена була в Японії. Їх принципова відмінність від орних стосується траєкторії руху. Робочий цикл складається з переміщень стулки паралельно огорожі. Для воріт не потрібно розчищати і вирівнювати просторий майданчик перед в’їздом, що дуже значимо для регіону зі складним рельєфом.

Фото – гаражні ролети в місті Полтава коричневого кольоу

Історія комірних систем. Наші дні

За іншою версією відкатні системи були створені вже після Другої світової війни, але мало там місце пряме запозичення – неясно. Так чи інакше, розсувні конструкції стали використовуватися в усьому світі. Спочатку стулка пересувалася по рейці і це була сама проблемна особливість конструкції. Засмічення або обмерзання сильно затрудняли роботу. Трохи пізніше був розроблений консольно-підвісний механізм і частина проблем відпала сама по собі.

Найпродуктивнішим в плані вдосконалення в’їзних систем закономірно стало ХХ століття, коли темп життя став стрімко наростати, рівень життя – підвищуватися, а запити споживача – рости. Чималу роль в цьому зіграв і технічний прогрес – були створені підйомні механізми з електричним приводом. Механізм приводився в дію вимикачем, пізніше – дистанційно, з пульта управління.

Зміни торкнулися і основного елемента – стулки. Це в рівній мірі відноситься до її будови, і до принципу дії. Підйомно-поворотні ворота мають суцільну стулку. При відкриванні вона піднімається до стелі і розташовується паралельно підлозі. Висока надійність поєднувалася з економією корисної площі. Проте застосування обмежувалося порівняно невеликими прорізами. Ще одна складність, з якою довелося рахуватися їх власникам – стеля ставав практично непридатним для розташування комунікацій.

Фото – ролокасети гаражні в місті Львів коричневого кольору

Всім виробам із суцільними стулками потрібно простір для маневру. Вирішуючи цю проблему, інженери створили ще одну конструкцію – секційні системи. Їх стулки складаються з декількох частин, і піднімається конструкція складається гармошкою. Вони поєднують в собі компактність і надійність конструкції, забезпечують високий ступінь герметизації приміщення.

Проте, буває, що місця в гаражі дуже мало і тут найкраще будуть вибрати ролетні системи. Для них характерні:

  • Доступна вартість;
  • Універсальність;
  • Довговічність;
  • Надійність.

Це сама компактна конструкція з нині доступних. Стулка складається з вузьких ламелей серповидного перерізу з’єднаних за типом шарніра. За рахунок складеної конструкції ролетні системи майже не займають місця – стулка здатна тікати в рулон. Всі сучасні ворота, включаючи захисні ролети можуть бути автоматизовані, аж до інтеграції в найпрогресивніші системи управління.

Posted in Статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *